"siz hayal edin biz gerçekleştirelim"

0212 528 98 93

"siz hayal edin biz gerçekleştirelim"

0212 528 98 93

SAHNE PERDESİ ÖRNEKLERİMİZDEN

sahne perdesi
 
sahne perdesi
 
sahne perdesi
 
sahne perdesi
 

SAHNE PERDESİ

Sanat merkezler, tiyatro salonları, konser salonu, kongre merkezleri ile seminer ve konferans salonları, sinema salonları, bale ve opera salonlarının en çarpıcı detaylarından biri, sahne perdelerinin olmasıdır. Bir sahnenin izleyiciler tarafından çarpıcı olmasının en önemli unsurlarından biri sahne perdesi modelinin estetik seçilmiş ve uygulanmış olmasıdır. Gösteriden önce kapatılan sahne perdeleri, gösteri sırasında açılır, aralarda ve kapanışta tekrar kapatılır. Manuel perdeler yani elle açıp kapanan sahne perdeleri uzun yıllar kullanılmış, halen varlığını korumakta olsa da, artık büyük oranda yerini otomatik sahne perdelerine bırakmıştır. Uzman gözüyle doğru malzeme, kumaş, kumaş rengi ve sisteminin kullanılması ile sahnelerde mükemmel etki sağlanacaktır. Perde seçimlerimizde 1994 yılından bu yana özenle hizmet sunan firmamız, Perdeci Dekor a güvenebilirsiniz.

Sahne perdesi modellerinde renk seçimi çok önemlidir. Mekanla uyumlu olması gerekir,aksi durumda mekanın bütünü ile estetik olmayan bir görüntü oluşturur. Mekan ile uyumlu ise, genellikle kırmızı ve tonlarının uygun olacağını belirtelim. Bordo ile kırmızının tüm tonları, siyah, mavi, lacivert, gri ve tonları sahnelerin perde detaylarında yer alan renklerdir. Sahnelerin perde üretimlerinde mutlaka rüştünü ispatlamış firmaları tercih etmelisiniz. Çok geniş bir alanda uygulama yapılacağından dikim kalitesi özenli ve yüksek olmalıdır, ayrıca ölçüler doğru alınmalı, mekanizmaları de profesyonel ellerde düzenlenmelidir. Firmamızın web sitemizden tüm referanslarımıza göz atabilirsiniz. Doğru çalışmalarımız, işimizi sevmemizle, her zaman ekonomik olanaklarımızla sizlerleyiz.

Firmamız tarafından, etkili olması, klas özellikleri nedeniyle genellikle kadife kumaş tercih edilmektedir. Sahne perdesi modellerinde ağırlıklı olarak kadife kullanılır dünya genelinde, ancak elbette müşterilerimizden gelen taleplere diğer kumaş seçeneklerimizi de sunabiliriz. Perdelerin oluşturulmasında kullanım noktasında büzgülü kumaş sisteminin oluşturulması son derece önemlidir. Bunu ancak usta eller yapabilir. Sahnenin uzun saatler boyunca yoğun ışık alması, ısı altında olması, dikkate alınarak dayanıklı ve etkileyici kumaş seçimleri yapılmalıdır. Ayrıca alev almayan bir özellikte olması son derece önem taşımaktadır. Perdenin ışığı, sesi iletmesinde de özel birtakım unsurların olması lazımdır. Sesi emmeli, akustiği bozmamalıdır. Öte yandan, sahne perde ile kapandığında yeterli kalınlıkta olmalıdır ki, seyirciler sahne arkasını görmesin. Işık yansısa bile göstermeyen özellikle kalınlık seçilmesi lazımdır.

Firmamız, Perdeci Dekor olarak, gerek manuel kullanım perde sistemlerini, gerekse motorlu kulanım sistemlerini yapabilmekteyiz. Müşterilerimizin beklentilerine göre uygulamalarımız yapılmaktadır. Yükseklik açısından büyük boyutlarda olan sahnelerin motorlu perde sistemlerinde kurulması daha uygundur. Yükseklik çok değilse ve sahne çok büyük değilse manuel perde sistemi kurulabilir. Örneğin cep tiyatroları denilen küçük sahnesi olan salonlar için manuel sahne perdeleri yeterlidir. Geniş, sahne çapı yüksek ve eni geniş alanlarda motorlu perdeler kullanılmalıdır. Opera ve balo salonları, büyük sinema salonlarında motorlu perdeleri önermekteyiz. Garantili ve uzun ömürlü üretimlerimizde sahnelerinizin estetiğinde sizlerleyiz.

..:: Yorum Yaz! ::..
Ad Soyad*
Yorumunuz*
guvenlik-kodu
..:: YORUMLAR ::..